Technologia łożysk hybrydowych

Technologia łożysk hybrydowych

Technologia łożysk hybrydowych

CeramicSpeed wykorzystuje do produkcji swoich rozwiązań, innowacyjnych technologii, dzięki którym łożyska hybrydowe są niezawodne, trwałe i efektywne.

  1. Kulki ceramiczne
  2. Powłoki
  3. Uszczelnienia
  4. Smary
  5. Stopy metali

Dokładamy wszelkich starań, aby proponowane przez nas produkty były wysokiej jakości i spełniały oczekiwania, szczególnie najbardziej wymagających aplikacji. Dlatego też korzystamy tylko z takich materiałów, które są gwarancją niezawodności i trwałości.

Kulki ceramiczne

Kulki ceramiczne CeramicSpeed są wykonane z azotku krzemu (Si3N4) – materiału, który stanowi doskonały izolator przed prądami błądzącymi. W przeciwieństwie do kulek stalowych nasz produkt ma zwiększoną twardość kuli, dzięki czemu dochodzi do zmniejszenia tarcia i tym samym do osiągnięcia wyższych prędkości oraz mniejszej straty energii. Dzieje się tak dlatego, że powierzchnia bieżni oraz styku kuli jest zredukowana. Na trwałość kulek ceramicznych wpływ mają również doskonałe parametry wysokotemperaturowe.

Powłoki

Oferta CeramicSpeed obejmuje powłoki dedykowane dla różnych rodzajów stali, również dla nierdzewnej. Do zalet zaliczamy przede wszystkim wydłużenie żywotności, mniejsze tarcie, mniejsze ryzyko awarii, zmniejszenie częstotliwości wymiany części to równa się również ze zmniejszeniem kosztów serwisu, a także lepsza odporność na korozję. Dysponujemy zarówno powłokami całkowitymi, na całą powierzchnię, jak i powłokami stosowanymi do powlekania tylko powierzchni stykowych. Powłoki stosowane są przede wszystkim przy częściach, które szybciej zużywają się podczas pracy, a konieczne jest, by były jak najbardziej odporne na zużycie.

Uszczelnienia

Uszczelnienia są istotnym elementem każdego łożyska, ponieważ chronią jego wnętrze między innymi przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. W CeramicSpeed Polska oferujemy trzy standardowe opcje uszczelnień w kulkowych łożyskach poprzecznych, a także dodatkowe systemy dla opraw i modeli samonastawnych. Dysponujemy uszczelkami gumowymi bezstykowymi i stykowymi, a także bezstykowym uszczelnieniem stalowym. Doskonale chronią łożysko, eliminując nadmierne tarcie, szczególnie przy wysokich prędkościach obrotowych. Warto zwrócić uwagę także na uszczelnienie z oprawą zwaną Black Plate oraz uszczelki komory smarowania. Pierwszy system zbudowany jest z czarnej płyty, wyposażonej w uszczelnienia oraz obudowy, mającej dodatkowe złącze smarujące. W drugim zaś uszczelnienie jest zamontowane do istniejącego już uszczelnienia i tym samym tworzy dodatkową komorę, którą wypełnia się smarem.

Smary

  • Olej bazowy mineralny lub syntetyczny;
  • Mydło lub zagęszczacz – zapewnia, że olej bazowy nie przemieszcza się;
  • Dodatki, których zadaniem jest optymalizacja właściwości smaru;

Oferta obejmuje smary dostosowane do każdej aplikacji. Nie można lekceważyć tego czynnika, ponieważ jest on niezbędny w przypadku żywotności łożyska. Odpowiednio dobrany smar zapewnia niezawodność oraz lepszą ochronę przed korozją i różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Stopy metali

Pierścienie stalowe CeramicSpeed, wykorzystywane w łożyskach hybrydowych, z reguły są tworzone z wysokowęglowej stali chromowanej. Modele dedykowane branżom spożywczym oraz wysokotemperaturowym środowiskom są wykonane z nierdzewnej stali AISI 440C lub 420, odpornej na korozję. Wykorzystujemy tylko i wyłącznie materiały charakteryzujące się wysoką jakością. Dzięki temu masz pewność, że łożysko hybrydowe spełni Twoje oczekiwania.

CeramicSpeed Polska