Corrotec – łożyska ze stali nierdzewnej (odporne na korozję)
Corrotec - łożyska ze stali nierdzewnej (odporne na korozję)


Corrotec to łożyska zatwierdzone przez FDA dla przemysłu spożywczego

Łożyska hybrydowe CorrotecPrzemysł spożywczy jest bardzo wymagający, szczególnie dla pracujących w maszynach łożysk tocznych. Oprócz wysokiej wydajności oraz wydłużonej żywotności łożyska toczne wymagają dopuszczenia i certyfikacji do stosowania w branży spożywczej.

Proponowane przez nas łożyska hybrydowe CeramicSpeed LongLife Corrotec są zatwierdzone i odpowiednie do stosowania w przemyśle spożywczym. Poszczególne elementy wykonuje się z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a kulki ceramiczne – z azotku krzemu. Ponadto niniejsze łożyska hybrydowe wypełnia się środkiem smarnym, który także jest dopuszczony do stosowania w branży spożywczej.

 

Zalety Łożysk LongLife Corrotec

  • smar zatwierdzony przez przemysł spożywczy (FDA),
  • 4-8 razy dłuższa żywotność niż w przypadku łożysk w pełni stalowych,
  • rodzaj środka smarnego i poziom napełnienia dostosowane do zastosowania łożyska,
  • wysoka nośność,
  • niższa bezwładność zmniejsza obciążenie bieżni.

 

Przegląd produktów

Corrotec FDA — łożyska z olejem dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym

Łożyska Corrotec FDA to idealne rozwiązanie dla tych aplikacji, w których komponenty wymagają stałego smarowania podczas procesu produkcyjnego. Jako alternatywę proponujemy modele uszczelnione. Łożyska Corrotec FDA dostarczane są z odpowiednimi środkami smarnymi, zatwierdzonymi przez FDA. Smar zachowuje swoje najlepsze parametry przez cały okres eksploatacji łożyska.

 

Corrotec FDA+ — łożyska dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi

CeramicSpeed uruchomił kompletny program łożysk certyfikowanych jako zgodne z FDA. Jeśli potrzebujesz komponentów, które można wykorzystać tam, gdzie łożysko hybrydowe będzie miało bezpośredni kontakt z produktami spożywczymi, już teraz wybierz gamę Corrotec FDA+. Łożyska hybrydowe w tym wykonaniu w całości spełniają wymagania FDA – dotyczy to każdego elementu produktu, a nie tylko środka smarnego.

 

Nasze serie produktów Corrotec można zobaczyć w tej tabeli: https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/corrotec-table.pdf

CeramicSpeed Polska