Corrotec – łożyska ze stali nierdzewnej (odporne na korozję)
Corrotec - łożyska ze stali nierdzewnej (odporne na korozję)


Corrotec to łożyska zatwierdzone przez FDA dla przemysłu spożywczego

Przemysł spożywczy stawia wysokie wymagania przed łożyskami. Oprócz wysokiej wydajności i wydłużonej żywotności, łożyska wymagają aprobaty i certyfikacji do stosowania w przemyśle spożywczym.

Łożyska CeramicSpeed Long Life Corrotec są zatwierdzone i odpowiednie do stosowania w przemyśle spożywczym. Łożyska serii Corrotec są wykonane ze stali nierdzewnej z kulkami ceramicznymi i smarem dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym.

FILMIK, KTÓRY JEST NIEDOSTĘPNY

Zalety Łożysk LongLife Corrotec

  • Smar zatwierdzony przez przemysł spożywczy (FDA)
  • 4-8 razy dłuższa żywotność niż w przypadku łożysk konwencjonalnych
  • Rodzaj środka smarnego i poziom napełnienia dostosowane do zastosowania łożyska
  • Wysoka nośność
  • Niższa bezwładność zmniejsza obciążenie bieżni.

Przegląd produktów

Corrotec FDA – Łożyska z olejem dopuszczonym do stosowania w przemyśle spożywczym

W przypadku środków smarnych dopuszczonych do stosowania w przemyśle spożywczym, łożyska zazwyczaj wymagają stałego smarowania podczas procesu produkcyjnego. Alternatywnie można stosować łożyska uszczelnione. Są one dostarczane ze środkami smarnymi zatwierdzonymi przez FDA, które będą działać przez cały okres eksploatacji łożyska.

Corrotec FDA+ łożyska dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi

CeramicSpeed uruchomił kompletny program łożysk certyfikowanych jako zgodne z FDA. W ten sposób łożyska te są dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym i certyfikowane do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

CeramicSpeed Long Life Corrotec FDA+ to kompleksowy program, w którym wszystkie komponenty łożysk spełniają wymagania FDA – a nie tylko smar.

Nasze serie produktów Corrotec można zobaczyć w tej tabeli https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/corrotec-table.pdf

CeramicSpeed Polska