Uszczelnienia
Uszczelnienia


Nasze różne systemy uszczelnień zapewniają rozwiązania dla wszystkich środowisk pracy

Łożyska hybrydowe uszczelnieniaCeramicSpeed oferuje trzy podstawowe opcje uszczelnień zintegrowanych w łożyskach kulkowych poprzecznych oraz dodatkowe systemy uszczelniające do łożysk samonastawnych i opraw. Dostępne są uszczelki RZ/2RZ, RS/2RS i Z/2Z.

 

Uszczelki typu RZ i 2RZ (jednostronne i dwustronne)

Uszczelnienia RZ to gumowe rozwiązania, charakteryzujące się niskim współczynnikiem tarcia. Nie powodują nadmiernego tarcia nawet w aplikacjach, w których występują wysokie prędkości obrotowe – na przykład w silniku. Zapewniają skuteczne zabezpieczenie. Przystosowane są do pracy tam, gdzie temperatura wynosi maksymalnie 120℃. 2RZ oznacza, że w łożysku montuje się dane uszczelnienie obustronnie.

 

Uszczelki typu RS i 2RS (jednostronne i dwustronne)

Uszczelnienie RS to stykowa opcja, gwarantująca optymalną ochronę przy jednoczesnym ograniczeniu potencjalnych obrotów oraz występowaniu tarcia. W porównaniu z uszczelkami RZ oraz Z nie są przystosowane to bardzo dużych prędkości. Jeśli natomiast chodzi o temperaturę — mogą pracować tam, gdzie sięga ona maksymalnie 120℃.

 

Uszczelki typu Z i 2Z (jednostronne i dwustronne)

Uszczelki typu Z oraz 2Z to bezstykowe rozwiązania, które gwarantują podstawowe zabezpieczenie bez powodowania tarcia i ograniczania potencjalnej prędkości obrotowej łożyska. Przystosowane są do pracy w temperaturze nieprzekraczającej 360℃.

 

Katalog podstawowych uszczelnień CeramicSpeed znajdziesz tutaj: https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/seals.pdf

 

Uszczelki komory smarowania (GCS)

GCS to system uszczelniający opracowany przez firmę CeramicSpeed. Uszczelnienie GCS mocuje się do istniejącego już uszczelnienia, dzięki czemu tworzy się dodatkowa komora. Następnie tę komorę wypełnia się odpowiednim środkiem smarnym. Taka konstrukcja tworzy skuteczną barierę przed przenikaniem różnego rodzaju zanieczyszczeń pochodzących z płynów, części szlifierskich czy innych stałych cząstek.

Systemy uszczelniające GCS dostarczamy w standardzie z łożyskami samonastawnymi Y/UC, których średnica otworu wynosi od 20 do 80 mm. Na zapytanie możemy wykonać inne rozmiary łożysk. Gwarantujemy nie tylko krótki czas dostawy, ale przede wszystkim konkurencyjne ceny.

 

Uszczelnienie z oprawą typu Black Plate (BPS)

Z uszczelnień oferujemy również specjalne uszczelnienie z oprawą typu Black Plate (BPS). Ten system składa się z czarnej płyty BPS z uszczelnieniami i odpowiedniej obudowy, którą wyposaża się w dodatkowe złącze smarujące. Wspomnianą płytę mocuje się między oprawą z łożyskiem a urządzeniem, na którym dany zespół jest montowany. Czarna płyta ma grubość 3-4 mm i tworzy optymalną komorę przed łożyskiem, którą wypełnia się środkiem smarnym aż do dodatkowego smarowego otworu znajdującego się w obudowie. Otwór zwalniający nie tylko zapobiega powstawaniu ciśnienia, ale zapewnia także, że komora jest całkowicie wypełniona smarem.

Systemy uszczelniające BPS dostarczamy dla otworów, których rozmiar wynosi 20 – 80 mm. Inne rozmiary wykonuje się na życzenie klienta.

CeramicSpeed Polska