Obróbka materiałów
Obróbka materiałów


Łożyska do ekstremalnych warunków – idealne do stosowania tam, gdzie dochodzi do obróbki materiałów. Tartaki, kamieniołomy i przemysł tworzyw sztucznych mają jedną wspólną cechę: ciepło, kurz, piasek i zanieczyszczenie urządzeń produkcyjnych.

Maszyny i przenośniki muszą być w stanie wytrzymać ekstremalne warunki, w których zwykły sprzęt uległby dość szybko uszkodzeniu – dotyczy to w szczególności łożysk, które utrzymują urządzenia w ruchu. Hybrydowe łożyska kulkowe z kulkami z azotku krzemu ceramicznego oferują znaczne korzyści w zanieczyszczonym i wymagającym środowisku produkcyjnym.

Wyjątkowa twardość samych kulek ceramicznych oznacza, że wszelkie zanieczyszczenia dostające się do łożysk zostaną po prostu zmielone na pył przez kulki. Dzięki doskonałym właściwościom kulek, łożyska te są również bardzo dobrze przystosowane do pracy w środowisku wilgotnym lub środowiskach o wysokiej temperaturze ekstremalnej.

Robotyka

Większość aplikacji zrobotyzowanych charakteryzuje się częstym uruchamianiem i zatrzymywaniem start/stop oraz wysokimi chwilowymi obciążeniami – coś, czego większość konwencjonalnych łożysk nie wytrzyma przez długi czas bez uszkodzenia. Wynika to często z procesów spowodowanych kontaktem metalu z metalem pomiędzy bieżnią a łożyskiem kulkowym. Po rozpoczęciu ruchu niewystarczające smarowanie powoduje chwilowe złuszczanie metalowych punktów styku i uszkodzenie łożyska. Problem ten nie występuje w przypadku stosowania łożysk hybrydowych.

Gwarancja braku ryzyka

Wszystkie te unikalne cechy składają się na jedną rzecz: mniejszy budżet na konserwację w produkcji. Mniejsza częstotliwość wymiany łożysk oznacza lepszą siłę konkurencyjną.

W rzeczywistości jesteśmy gotowi udzielić Państwu unikalnej gwarancji braku ryzyka. Gwarantujemy, że inwestycja w łożyska hybrydowe zwróci się. Jeśli dodatkowe koszty łożysk hybrydowych nie zostaną zwrócone w okresie rzeczywistej żywotności łożysk, dostarczymy bezpłatnie nowe łożyska. Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak skorzystać z gwarancji.

https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/longlife-xtreme.pdf

Twoje korzyści

  • 4-8 razy dłuższa żywotność
  • Ekstremalna odporność na zanieczyszczenia
  • Możliwość osiągania wyższych prędkości obrotowych w porównaniu z łożyskami standardowymi
  • 75 % mniejsze tarcie niż łożyska stalowe
  • Niższe koszty operacyjne
  • Bardzo szybki zwrot z inwestycji

CeramicSpeed Polska