Obróbka materiałów
Obróbka materiałów


Łożyska do ekstremalnych warunków

lozyska-hybrydowe-obrobka-materialowŁożyska CeramicSpeed to idealne rozwiązania do stosowania tam, gdzie wykonuje się obróbkę materiałów. Świetnie sprawdzą się w tartaku, kamieniołomach i przemyśle tworzyw sztucznych, a zatem w środowisku, w którym mamy do czynienia z ciepłem, kurzem, piaskiem oraz innymi zanieczyszczeniami.

Maszyny i przenośniki wykorzystywane przez przedsiębiorstwa zajmujące się obróbką materiałów, muszą być przystosowane do ekstremalnych warunków. Dotyczy to nie tylko samych urządzeń, ale przede wszystkim elementów w nich pracujących – między innymi łożysk tocznych, które utrzymują takie maszyny w ruchu. Jeśli szukasz rozwiązań, które oferują same korzyści w zanieczyszczonym i wymagającym środowisku produkcyjnym, już teraz sprawdź hybrydowe łożyska kulkowe z kulkami z azotku krzemu ceramicznego serii LongLife Xtreme CeramicSpeed!

Wyjątkowa twardość samych kulek ceramicznych oznacza, że wszelkie zanieczyszczenia, które mogą przedostać się do wnętrza łożysk, są wręcz mielone w pył przez same elementy toczne. Kulki ceramiczne sprawiają także, że komponenty hybrydowe doskonale radzą sobie w środowisku wilgotnym lub tam, gdzie występują ekstremalne temperatury.

 

Robotyka

Większość zrobotyzowanych aplikacji charakteryzuje się częstym uruchamianiem i zatrzymywaniem (tryb start/sop) oraz wysokimi obciążeniami chwilowymi. Są to sytuacje, które na większość łożysk konwencjonalnych działają destrukcyjnie. Standardowe rozwiązania nie wytrzymują w takich aplikacjach zbyt długo bez uszkodzenia. Wynika to często z procesów spowodowanych przez kontakt metalu z metalem między bieżnią a elementami tocznymi. Po rozpoczęciu ruchu niewystarczające smarowanie powoduje chwilowe złuszczanie się metalowych punktów styku, a to doprowadza do uszkodzenia się całego łożyska. Jak rozwiązać ten problem? Montując łożyska hybrydowe CeramicSpeed!

Wszystkie wyżej wspomniane unikalne cechy gwarantują jedno: mniejszy budżet na konserwację łożysk. Zmniejszenie częstotliwości wymiany łożysk zapewnia także znaczną przewagę nad konkurencją.

 

Pełny katalog łożysk hybrydowych LongLife Xtreme znajdziesz tutaj:

https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/longlife-xtreme.pdf

 

Twoje korzyści

  • 4-8 razy dłuższa żywotność,
  • wysoka odporność na zanieczyszczenia,
  • możliwość osiągania wyższych prędkości obrotowych w porównaniu z łożyskami w pełni stalowymi,
  • o 75% mniejsze tarcie niż w łożyskach stalowych,
  • niższe koszty operacyjne,
  • bardzo szybki zwrot z inwestycji.

 

Gwarancja braku ryzyka

Jesteśmy gotowi udzielić unikalnej gwarancji braku ryzyka. Zapewniamy, że inwestycja w łożyska hybrydowe CeramicSpeed bardzo szybko się zwróci. Jeśli jednak sytuacja będzie inna, dostarczymy bezpłatnie nowe rozwiązania. Jak skorzystać z takiej gwarancji? Skontaktuj się z nami już dziś, a my wyjaśnimy Ci, na czym polega proponowana przez nas gwarancja.

 

CeramicSpeed Polska