Sprzęt elektryczny
Sprzęt elektryczny


Pomagamy niektórym z największych duńskich firm skorzystać z dłuższej żywotności ich łożysk i zmniejszyć ryzyko przestojów produkcyjnych.

 

Aarhus Karlshamn: od 6 do 8 razy dłuższa żywotność łożysk

  • silnik 400 kW z transformatorem częstotliwości,
  • zapobieganie awariom łożysk spowodowanym uszkodzeniem prądem elektrycznym,
  • 6 – 8-krotne wydłużenie żywotności łożyska.

 

Łożyska sprzęt elektrycznyW Aarhus Karlshamn w 2008 roku zainstalowano transformator częstotliwości. Łożyska pracujące w silniku zaczęły szybciej się zużywać przez prąd elektryczny. Dostawca transformatora częstotliwości nie był jednak w stanie zidentyfikować lub rozwiązać tego problemu.

Zamontowano specjalne powlekane łożyska, aby rozwiązać wyżej wspomniany problem. Niestety komponenty nie zapobiegły dalszym uszkodzeniom na skutek działania prądu elektrycznego. I po raz kolejny konieczna była wymiana łożysk pracujących w silniku.

Dopiero montaż łożysk izolacyjnych CeramicSpeed LongLife wyeliminował problem z łożyskami. Nowe łożyska hybrydowe działały bez problemu o 6 do 8 razy dłużej w przeciwieństwie do tradycyjnych, w pełni stalowych rozwiązań, które wykorzystywano wcześniej.

 

Fabryka białka: Redukcja przestojów i kosztów serwisu

W dużej fabryce białka silnik o mocy 630 kW napędzany przez przetwornicę częstotliwości jest bezpośrednio sprzężony z odśrodkowym wentylatorem. Ten ostatni element jest dla parownika nieco krytyczny.

Po roku pracy wentylatora silnik uległ awarii, mimo iż zamontowano w nim specjalne łożyska powlekane pochodzące od konkurencyjnego dostawcy łożysk. Ostatecznie wymieniono stare komponenty na łożyska CeramicSpeed serii LongLife Insulate, dzięki którym aplikacja stała się właściwie odporna na szkodliwe działanie prądów błądzących.

Dodatkową korzyścią montażu łożysk CeramicSpeed jest także ich niskie tarcie, dzięki czemu udało się zmniejszyć również zużycie energii o ponad 4000 kW rocznie. Chociaż redukcja stanowi jedynie 0,3% całkowitego zużycia energii, przyczyniła się do ekonomicznego przypadku zastąpienia łożysk stalowych hybrydowymi modelami ceramicznymi.

Inwestycja w łożyska CeramicSpeed Bearings zwróci się w ciągu roku, biorąc pod uwagę koszty części, naprawy oraz oszczędność energii.

CeramicSpeed Polska