Sprzęt elektryczny
Sprzęt elektryczny


Pomagamy niektórym z największych duńskich firm skorzystać z dłuższej żywotności ich łożysk i zmniejszyć ryzyko przestojów produkcyjnych.

Aarhus Karlshamn: 6 do 8 razy dłuższa żywotność łożysk

  • Silnik 400 kW z transformatorem częstotliwości
  • Zapobieganie awariom łożysk spowodowanym uszkodzeniem prądem elektrycznym
  • 6-8-krotne wydłużenie żywotności łożyska

W Aarhus Karlshamn w 2008 roku zainstalowano transformator częstotliwości. Doprowadziło to do uszkodzenia łożysk silnika przez prąd elektryczny, ale dostawca transformatora częstotliwości nie był w stanie zidentyfikować lub rozwiązać problemu.

Powlekane łożyska zostały zainstalowane w celu rozwiązania problemu, ale nie zapobiegły dalszym uszkodzeniom prądem elektrycznym i po raz kolejny konieczna była wymiana łożysk silnika.

Dopiero po zamontowaniu łożysk izolacyjnych CeramicSpeed LongLife Aarhus Karlshamn wyeliminował ten problem.

Po montażu łożyska działały bez problemów, 6-8 razy dłużej niż tradycyjne łożyska stalowe stosowane wcześniej.

Fabryka białka: Redukcja przestojów i kosztów serwisu

W dużej fabryce białka silnik o mocy 630 kW, napędzany przez przetwornicę częstotliwości, jest bezpośrednio sprzężony z wentylatorem odśrodkowym, krytycznym dla parownika.

Po zaledwie roku pracy wentylatora silnik ten uległ awarii, mimo że silnik został pierwotnie wyposażony w łożyska powlekane pochodzące od konkurencyjnego dostawcy łożysk. Dzięki zastosowaniu łożysk CeramicSpeed Insulate aplikacja jest teraz odporna na szkodliwe prądy błądzące.

Dodatkową korzyścią jest to, że niskie tarcie łożysk CeramicSpeed zmniejsza zużycie energii o ponad 4000 kWh rocznie. Mimo że redukcja stanowi jedynie 0,3% całkowitego zużycia energii w tym zastosowaniu silnika, przyczynia się to do ekonomicznego przypadku zastąpienia łożysk stalowych hybrydowymi łożyskami ceramicznymi.

Inwestycja w łożyska CeramicSpeed Bearings zwróci się w ciągu zaledwie jednego roku, biorąc pod uwagę koszty części, naprawy i oszczędności energii.

CeramicSpeed Polska