Sprzęt elektryczny








Sprzęt elektryczny






Gwarancja na uszkodzenia łożysk spowodowane prądami błądzącymi.

lozyska-hybrydowe-sprzet-elektrycznyPrądy błądzące działające na łożyska toczne są zjawiskiem niepożądanym, ponieważ wpływają na komponenty tego rodzaju destrukcyjnie, skracając znacząco ich poziom żywotności. Dlatego tak ważne są powłoki, którymi pokrywa się między innymi elementy toczne. Powłoki te zabezpieczają poszczególne części łożyska przed działającymi prądami błądzącymi, dzięki czemu nie ulegają przedwczesnej awarii. Niekiedy zdarza się tak, że powłoki okazują się niewystarczającym rozwiązaniem. Do takiej sytuacji najczęściej dochodzi w sprzęcie elektrycznym. Jak rozwiązać ten problem? Montując łożyska hybrydowe CeramicSpeed.

Do sprzętu elektrycznego polecamy szczególnie łożyska serii LongLife Insulate. Gama ta obejmuje komponenty z kulkami ceramicznymi, które wykonuje się z azotku krzemu. Warto wiedzieć, że materiał ten nie przewodzi prądu. Zdolność izolacyjna łożysk hybrydowych CeramicSpeed wynosi 15 kV na mm. Wartość ta jest kilkunastokrotnie większa w porównaniu z produktami konkurencyjnych producentów, którzy wykorzystują powłoki izolacyjne o zdolności wynoszącej maksymalnie 1 kV. Warto również wiedzieć, że powłoki te łatwo uszkodzić – na przykład podczas montażu. W praktyce okazuje się, że tego rodzaju ochrona nie zawsze jest wystarczająca, a zatem takie komponenty są bardziej podatne na uszkodzenia przez prądy błądzące niż łożyska hybrydowe, mające same w sobie dużą zdolność izolacyjną.

 

Łożyska CeramicSpeed LongLife Insulate to gwarancja odporności na tego typu uszkodzenia!

 

Z tego względu, że efekt izolacji wynika z właściwości kulek ceramicznych CeramicSpeed — a nie nakładanej powłoki — praca z takimi łożyskami jest znacznie łatwiejsza. Nie ma też ryzyka uszkodzenia powłoki podczas montażu.

Skuteczna ochrona przed przepływem prądów elektrycznych to nie jedyna zaleta łożysk hybrydowych CeramicSpeed. Do plusów zalicza się również niższą o około 10-20°C temperaturę pracy w porównaniu do łożysk w pełni stalowych.

 

Jesteś zainteresowany łożyskami hybrydowymi, które sprawdzą się w Twoim sprzęcie elektrycznym? Pobierz katalog CeramicSpeed już teraz i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie!
Pełny katalog znajdziesz tutaj:

https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/longlife-insulate.pdf

 

Korzyści wynikające z montażu łożysk CeramicSpeed:

  • montaż łożysk nieprzewodzących z izolacyjnością większą niż jakakolwiek powłoka,
  • brak ryzyka uszkodzenia izolacji podczas montażu,
  • 4-8 razy dłuższa żywotność i superszybki zwrot z inwestycji,
  • do 70 % mniejsze zużycie energii w łożyskach,
  • zdolność do osiągania wyższych obrotów,
  • niskie wymagania w zakresie smarowania

 

 

Gwarancja braku ryzyka

Gwarantujemy, że inwestycja w łożyska hybrydowe bardzo szybko się zwróci. Jeśli dodatkowe koszty nie zwrócą się w okresie rzeczywistej żywotności łożysk, dostarczymy bezpłatnie nowe produkty. Skontaktuj się z nami już teraz, aby dowiedzieć się, jak skorzystać z ewentualnej gwarancji.

CeramicSpeed Polska