Redukcja kosztów operacyjnych
Redukcja kosztów operacyjnych


Przy mniejszej liczbie planowanych przestojów produkcyjnych, Twoje koszty operacyjne spadną.

lozyska-hybrydowe-redukcja-kosztowŁożyska hybrydowe wyróżniają się dłuższą żywotnością w porównaniu do łożysk stalowych. W przypadku łożysk hybrydowych żywotność jest od 4 do 8 razy dłuższa, a w niektórych przypadkach nawet więcej. A zatem montując łożyska hybrydowe możesz zmniejszyć ilość planowanych przestojów i zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosztach operacyjnych i innych (związanych z koniecznością zakupu nowego łożyska oraz jego montażem). Zaoszczędzone kwoty natomiast możesz przeznaczyć na rozwój swojej firmy. Co jeszcze gwarantują łożyska hybrydowe CeramicSpeed?

 

Stosując łożyska hybrydowe można:

  • zwiększyć wytrzymałość oraz trwałość wszystkich maszyn i urządzeń wykorzystywanych na produkcji,
  • zmniejszyć zużycie energii maszyn oraz urządzeń, w których zamontujemy łożyska hybrydowe,
  • wydłużyć żywotność całej linii produkcyjnej,
  • zminimalizować ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych kosztów.

 

Badania oparte na analizie 1000 łożysk pokazują, że aż 99,6% łożysk CeramicSpeed wytrzymuje co najmniej 4 razy dłużej w trudnych aplikacjach w porównaniu z łożyskami standardowymi

W 50% przypadkach trwałość eksploatacyjna była od 8 do 20 razy dłuższa niż w komponentach dotychczas stosowanych – nawet pod wpływem silnego zanieczyszczenia łożysk stałymi cząstkami. Kulki ceramiczne są bardziej odporne na zanieczyszczenia w przeciwieństwie do kulek stalowych. Element toczny wykonany z azotku krzemu jest twardszy od stalowych i tym samym – co wykazały badania – dużo lepiej radzi sobie z ciałami obcymi. Okazuje się, że kulki ceramiczne są w stanie zmielić wręcz zanieczyszczenia, które nieopatrznie przedostaną się do wnętrza łożyska.

W 30% przypadkach oczekuje się, że łożyska kulkowe nie muszą być wymieniane przez cały okres eksploatacyjny maszyny. A zatem, jeśli zależy Ci na tym, aby zamontować w swoim urządzeniu łożyska, które będą działać wydajniej, bezawaryjnie i przede wszystkim dłużej, gwarantujemy, że produkty CeramicSpeed spełnią Twoje oczekiwania.

Łożyska hybrydowe CeramicSpeed są inwestycją w wydajność produkcji oraz przewidywalną niezawodność maszyn. Na poniższym wykresie przedstawiamy typowy przykład tego, w jaki sposób inwestycja w wysokiej jakości łożyska kulkowe zwraca się w postaci zaoszczędzonych części oraz roboczogodzin. Wykres nie uwzględnia tej informacji, ale warto mieć na uwadze, że dzięki łożyskom CeramicSpeed Twoja firma zyska na wartościowej produkcji.

 

wykres-lozyska-ceramiczne kliknij, aby powiększyć wykres

Brak ryzyka

Jesteśmy gotowi udzielić Państwu gwarancji braku ryzyka. Jeśli dodatkowe koszty łożysk hybrydowych nie zwrócą się w czasie rzeczywistej żywotności (eksploatacji) łożysk, dostarczymy bezpłatnie nowe produkty.

CeramicSpeed Polska