Zwrot z inwestycji – ROI
Zwrot z inwestycji - ROI


To nie komponenty kosztują. To czas przestoju.

lozyska-hybrydowe-roiWysokiej klasy łożyska CeramicSpeed są droższe od standardowych łożysk stalowych. I nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wystarczy jednak obliczyć zwrot z inwestycji, aby przekonać się, że zakup łożysk hybrydowych to coś więcej niż tylko cena. Chodzi o to, że cena łożysk stanowi niewielki ułamek całkowitego kosztu każdej maszyny wykorzystywanej na linii produkcyjnej. Jeżeli weźmiemy również pod uwagę koszty przestojów, ostatecznie okaże się, że są one znacznie wyższe niż rzeczywiste koszty konserwacji. Dlaczego zatem oszczędzamy na tak ważnych elementach, jakimi są łożyska kulkowe?

 

Znacznie dłuższy okres pomiędzy przerwami w produkcji

Łożyska CeramicSpeed to produkty, które wyróżniają się wielokrotnie dłuższą żywotnością w porównaniu do łożysk konwencjonalnych. Tym samym skutecznie wydłużają czterokrotnie, ośmiokrotnie, czy — jak w niektórych przypadkach — nawet więcej niż dwudziestokrotnie okresy między planowanymi przestojami konserwacyjnymi. Co to oznacza?

Jesteś przyzwyczajony do konieczności wymiany łożysk co 3 miesiące? Wybierając łożyska hybrydowe, będziesz to robił raz w roku – w niektórych sytuacjach nawet raz na dwa, trzy lata. Wszystko zależy od ustawień i środowiska produkcyjnego. Dodatkowo, dzięki łożyskom CeramicSpeed masz gwarancję, że praktycznie nigdy nie dojdzie do nieplanowanych przestojów i przerw w produkcji powodowanych przez awarię łożysk.

 

Co otrzymujesz, wybierając łożyska hybrydowe?

Co otrzymuje klient, decydując się na łożyska hybrydowe?

  • łatwiejsze planowanie konserwacji,
  • wyższą wydajność całej produkcji,
  • wskaźniki zwrotu z inwestycji ROI mierzone w miesiącach zamiast w latach.

 

Wypróbuj naszą aplikację ROI

Ale dlaczego nie spróbować samemu? Dzięki naszej aplikacji ROI. możesz obliczyć oszczędności na konserwacjach, jakich możesz oczekiwać w swojej konfiguracji produkcyjnej.

(aplikacja w trakcie budowy)

Czeka Cię miła niespodzianka… 😉

CeramicSpeed Polska