Zwrot z inwestycji – ROI
Zwrot z inwestycji - ROI


To nie komponenty kosztują. To czas przestoju.

Wysokiej klasy łożyska CeramicSpeed są droższe od konwencjonalnych łożysk stalowych. Nie ma co do tego wątpliwości. Ale obliczenie zwrotu z inwestycji to o wiele więcej niż tylko cena łożyska kulkowego.

W każdym razie cena łożysk stanowi niewielki ułamek całkowitego kosztu każdej maszyny produkcyjnej. Jeżeli weźmiemy też pod uwagę koszty przestojów produkcyjnych, które często są znacznie wyższe niż rzeczywiste koszty konserwacji, to dlaczego oszczędzamy na tak ważnych elementach.

Koszty przestojów są ważnym czynnikiem optymalizacji wydajności produkcji.

Znacznie dłuższy okres pomiędzy przerwami w produkcji

Łożyska CeramicSpeed, o wielokrotnie dłuższej żywotności niż łożyska konwencjonalne, wydłużają okresy między planowanymi przestojami konserwacyjnymi o współczynnik 4, 8 lub w niektórych przypadkach o więcej niż 20.

Oznacza to, że jeśli jesteś przyzwyczajony do wymiany łożysk co 3 miesiące, możesz oczekiwać, że będziesz to robić raz w roku – lub raz na dwa lub trzy lata, w zależności od ustawień produkcyjnych i środowiska produkcyjnego. Ponadto, dzięki łożyskom CeramicSpeed masz praktycznie gwarancję, że nigdy nie dojdzie do nieplanowanych przerw w produkcji z powodu awarii łożyska.

Co otrzymujesz

Prostsze planowanie konserwacji
Wyższa wydajność produkcji
Wskaźniki zwrotu z inwestycji ROI mierzone w miesiącach zamiast w latach.

Wypróbuj naszą aplikację ROI

Ale dlaczego nie spróbować samemu? Dzięki naszej aplikacji ROI możesz obliczyć oszczędności na konserwacjach, jakich możesz oczekiwać w swojej konfiguracji produkcyjnej.

(aplikacja w trakcie budowy)

Czeka Cię miła niespodzianka… 😉

CeramicSpeed Polska