Farmacja i chemia
Farmacja i chemia


Łożyska ze smarami dopuszczonymi do produkcji farmaceutycznej. 

lozyska-hybrydowe-farmacja-i-chemiaW urządzeniach produkcyjnych dla przemysłu farmaceutycznego i chemicznego konwencjonalne stalowe łożyska kulkowe zazwyczaj nie są najlepszą opcją. Takie branże wymagają środowiska produkcyjnego, które będzie wolne od korozji. Dodatkowo w przemyśle farmaceutycznym oraz chemicznym należy wykorzystywać łożyska toczne o bardzo niskim lub wręcz zerowym zapotrzebowaniu na smarowanie.

Łożyska CeramicSpeed LongLife Corrotec to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu chemicznego oraz dla urządzeń wykorzystywanych do produkcji w przemyśle farmaceutycznym. Komponenty tej serii składają się z pierścieni wyprodukowanych ze stali nierdzewnej oraz elementów tocznych w formie kulek, które wykonuje się z azotku krzemu. Jeśli chodzi o środki smarne, w niniejszych rozwiązaniach stosuje się smary dopuszczone do chemicznej czy farmaceutycznej produkcji.

W przemyśle farmaceutycznym niekiedy produkt końcowy bywa bardzo wrażliwy na zmiany temperatury. To sprawia, że ciepło, które wytwarzane jest w trakcie procesu produkcyjnego, musi być maksymalnie ograniczone. Jak rozwiązać taki problem? Montując łożyska hybrydowe CeramicSpeed! Ze względu na niskie tarcie oraz niewrażliwość na wahania temperatury, łożyska LongLife Corrotec ułatwiają osiąganie dokładnych temperatur produkcji.

 

Utrzymanie kosztów eksploatacyjnych na niskim poziomie

Stworzenie środowiska produkcyjnego wolnego od korozji to nie jedyny ważny czynnik w przypadku branży chemicznej i farmaceutycznej. Drugi – równie ważny – dotyczy kosztów otrzymania. Unikalne cechy łożysk hybrydowych z kulkami ceramicznymi oznaczają, że żywotność komponentów tego rodzaju jest co najmniej cztery razy dłuższa niż w przypadku łożysk w pełni stalowych.

Niskie tarcie, ekstremalna twardość, niskie potrzeby smarowania, bardzo mała wrażliwość temperaturowa — to wszystko sprawia, że łożyska hybrydowe pracują wydajnie i bezawaryjnie latami, a nie jedynie przez kilka miesięcy. Dotyczy to szczególnie trudnych warunków.

Ma to oczywiście pozytywny wpływ na koszty konserwacji oraz te związane z koniecznością wymiany zużytych lub uszkodzonych łożysk na nowe. Ale nie tylko niższe koszty serwisowe gwarantuje dobrze dobrane łożysko hybrydowe. Produkty z kulkami ceramicznymi zapewniają także znacznie mniejszą ilość przestojów produkcyjnych, które również są bardzo kosztowe i nierzadko generują wysokie straty.

Nasi klienci doświadczają około 60% lub nawet większego spadków kosztów konserwacji po wymianie dotąd używanych łożysk na łożyska CeramicSpeed. Ty też możesz znaleźć się w tym gronie!

 

Pełny katalog łożysk CeramicSpeed przeznaczonych do montażu w maszynach i urządzeniach wykorzystywanych przez branżę farmaceutyczną oraz chemiczną znajdziesz poniżej:

https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/longlife-corrotec.pdf

 

Twoje korzyści z zastosowania łożysk hybrydowych

  • od 4 do 8 razy dłuższa żywotność,
  • montaż łożysk bezpiecznych, zatwierdzonych przez FDA i WE 1935,
  • brak występowania korozji,
  • łożyska działają z bardzo małym lub zerowym smarowaniem,
  • niższe koszty operacyjne,
  • bardzo szybki zwrot z inwestycji ROI.

 

 

Gwarancja braku ryzyka

Zapewniamy, że inwestycja w łożyska hybrydowe szybko się zwraca. Jeżeli z jakiegoś powodu dodatkowe koszty zakupionych komponentów nie zostaną zwrócone w okresie rzeczywistej ich żywotności, dostarczymy bezpłatnie nowe rozwiązania. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, aby dowiedzieć się, jak skorzystać z gwarancji.

CeramicSpeed Polska