Żywność i napoje








Żywność i napoje






CeramicSpeed tworzy wyniki. W naszych referencjach można sprawdzić, w jaki sposób pomogliśmy różnym duńskim firmom z branży spożywczej w optymalizacji produkcji oraz minimalizacji przestojów.

 

  • Mleczarstwo: Ogromne oszczędności i brak planowych przeglądów,
  • Wdrożenie obsługi technicznej opartej na warunkach analizy,
  • Oszczędność 160 000 EUR.

 

Zatrzymane zaplanowane okresy międzyprzeglądowe

Łożyska hybrydowe branża spożywczaZaplanowane dwa razy do roku działania konserwacyjne dekantera kosztuje od 40.000 do 66.000 EUR za każdym razem. Arla Foods znalazła sposób na całkowite wyeliminowanie tych kosztów.

Dzięki wprowadzeniu opartych na analizie konserwacji we współpracy z serwisem CeramicSpeed i Grene Industri serwis i naprawy zostały zaplanowane zgodnie z rzeczywistym stanem łożysk. Główny serwis jest obecnie przeprowadzany co 18 miesięcy, a elementy wymieniane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Po dwóch latach eksploatacji wprowadzono analizę drgań i na jej podstawie możliwe było planowanie konserwacji. Dodatkowe koszty związane z łożyskami CeramicSpeed LongLife Xtreme oraz monitorowaniem ich stanu wynoszą mniej niż 46.000 EUR A na zaplanowanych kosztach konserwacji Arla Foods zaoszczędziła ogólnie ponad 200.000 EUR.

 

Fabryka serów: € +100.000 oszczędności na konserwacji

W fabryce sera zautomatyzowana linia organizuje, myje oraz transportuje formy przed napełnieniem ich świeżym serem przeznaczonym do dojrzewania. Ze względu na trudne warunki środowiskowe – w tym częste mycie i wysoki poziom wilgoci – tradycyjne łożyska były wymieniane dwa razy do roku.

Wraz z wdrożeniem łożysk CeramicSpeed Corrotec, składających się z wytrzymałych pierścieni wykonanych ze stali nierdzewnej oraz wysokowydajnych elementów ceramicznych, maszyny i urządzenia działają od 3 lat bez żadnej wymiany komponentów.

Do tej pory fabryka sera zaoszczędziła 96 godzin bezpośredniej pracy inżynierów, 6 przestojów w produkcji trwających dwa dni oraz czas, który poświęcano na planowanie. Bez uwzględnienia strat w produkcji, oszczędności po trzech latach przekraczają 100.000 EUR.

CeramicSpeed Polska