Żywność i napoje
Żywność i napoje


CeramicSpeed tworzy wyniki. W naszych referencjach można przeczytać, w jaki sposób pomogliśmy różnym duńskim firmom z branży spożywczej w optymalizacji produkcji i minimalizacji przestojów.

  • Mleczarstwo: Ogromne oszczędności i brak planowych przeglądów
  • Wdrożenie obsługi technicznej opartej na warunkach analizy
  • Oszczędność 160 000 EUR

Zatrzymane zaplanowane okresy międzyprzeglądowe

Zaplanowane dwa razy do roku świadczenie remontowe dekantera kosztuje od 40.000 do 66.000 EUR za każdym razem. Arla Foods znalazła sposób na całkowite wyeliminowanie tych kosztów.

Dzięki wprowadzeniu opartych na analizie konserwacji we współpracy z serwisem CeramicSpeed i Grene Industri, serwis i naprawy zostały teraz zaplanowane zgodnie z rzeczywistym stanem łożysk. Główny serwis jest obecnie przeprowadzany co 18 miesięcy, a elementy są wymieniane tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Po dwóch latach eksploatacji wprowadzono analizę drgań i na jej podstawie możliwe było planowanie konserwacji. Dodatkowe koszty łożysk CeramicSpeed LongLife Xtreme i monitorowania stanu łożysk to mniej niż 46.000 EUR, podczas gdy Arla Foods zaoszczędziła ponad 200.000 EUR na zaplanowanych kosztach konserwacji.

Fabryka serów: € +100.000 oszczędności na konserwacji

W tej fabryce sera zautomatyzowana linia organizuje, myje i transportuje formy przed napełnieniem ich świeżym serem do dojrzewania.

Tradycyjnie łożyska wymieniane były dwa razy w roku ze względu na trudne warunki środowiskowe, częste mycie i ogólnie wilgotne warunki.

Wraz z wdrożeniem łożysk CeramicSpeed Corrotec, stanowiących wytrzymałe połączenie pierścieni ze stali nierdzewnej i wysokowydajnych ceramicznych elementów, sprzęt działa od 3 lat bez żadnej wymiany łożysk.

Do tej pory fabryka sera zaoszczędziła 96 godzin bezpośredniej pracy inżynierów, 6 postojów w produkcji po dwa dni, jak również czas poświęcony na planowanie, ponowne planowanie itp. Bez uwzględnienia nawet strat w produkcji, oszczędności po trzech latach przekraczają 100.000 EUR.

CeramicSpeed Polska