Insulate – łożyska izolowane do silników elektrycznych
Insulate - łożyska izolowane do silników elektrycznych


Łożyska CeramicSpeed LongLife Insulate to oczywisty wybór dla nowoczesnych silników elektrycznych.

Łożyska hybrydowe InsulateCeramicSpeed serii LongLife Insulate są produkowane na zamówienie pod silniki elektryczne. To rozwiązania, które gwarantują maksymalną ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi przez prądy błądzące. To oznacza, że na bieżniach tych łożysk nie powstaną mikrospawy, które z reguły prowadzą do uszkodzenia się całego komponentu i konieczności jego wymiany. A zatem, jeśli musisz często montować nowe łożyska kulkowe w silniku elektrycznym, koniecznie zamień dotychczas używane produkty na łożyska CeramicSpeed!

Kulki ceramiczne wykorzystywane w serii LongLife Insulate to nieprzewodzące elementy, które mają zdolność izolacyjną wynoszącą 15 kV na mm. Wartość ta jest wyższa niż w przypadku powietrza atmosferycznego.

Zdolność izolacyjna łożysk hybrydowych jest kilkunastokrotnie wyższa niż komponentów w pełni stalowych ze specjalnymi powłokami, proponowanych przez konkurencję. W tym drugim przypadku otrzymujesz produkt o zdolności izolacyjnej wynoszącej maksymalnie 1 kV – i to tylko pod warunkiem, jeśli nie uszkodzisz powłok w trakcie montażu. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że zdolność na poziomie 1 kV nie zawsze jest wystarczająca. Takie łożyska toczne będą podatne na uszkodzenia przez prądy błądzące.

Do zalet łożysk hybrydowych – poza ochroną przed przepływem prądów elektrycznych – zalicza się również temperaturę pracy. W porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań stalowych łożyska hybrydowe wyróżniają się o 10-20 °C niższą temperaturą pracy, a wynikający z tego okres eksploatacji jest z reguły 4-8 razy dłuższy niż w przypadku tradycyjnych łożysk stalowych. Można także uzyskać dużo wyższą prędkość obrotową.

 

Zalety łożysk LongLife Insulate

  • Łożyska do optymalizacji zużycia energii,
  • 4-8 razy dłuższa żywotność,
  • Inwestycje są zazwyczaj spłacane w pierwszym cyklu życia tradycyjnego łożyska,
  • Niższa temperatura robocza – 10-20 °C niższa niż łożyska stalowe,
  • Niższe zużycie energii,
  • Wyższa zdolność izolacyjna — kulka ceramiczna 15 kV na mm,
  • Wyższe obroty silnika — zazwyczaj 50% wyższe niż łożyska stalowe,
  • Działa lepiej z nieoptymalnym smarowaniem,
  • Wyjątkowo odporny na cząsteczki obce.

 

Przegląd produktów

Łożyska izolacyjne LongLife Insulate znajdą zastosowanie w szerokiej gamie silników przemysłowych. Mogą być konfigurowane dokładnie według indywidualnych potrzeb klienta.

 

Nasze serie produktów izolacyjnych można zobaczyć w katalogu dostępnym tutaj: https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/insulate-table.pdf

CeramicSpeed Polska