Żywność i napoje
Żywność i napoje


Spadek o minimum 60% przestojów związanych z konserwacją łożysk.

lozyska-hybrydowe-zywnosc-i-napojeW przemyśle spożywczym kluczowa jest sprawność i niezawodność maszyn. Urządzenia produkcyjne w branży spożywczej dodatkowo wymagają certyfikacji klasy spożywczej. Każda awaria, do której dojdzie na skutek uszkodzenia łożysk tocznych, powoduje nie tylko kosztowne naprawy, ale także przerwy w produkcji generujące straty finansowe. Stosowane w maszynach i urządzeniach łożyska toczne muszą zatem być jak najwyższej jakości, a oprócz tego powinny wytrzymywać między innymi wysokie wahania temperatury oraz pracę w wilgotnym i zanieczyszczonym środowisku.

Łożyska kulkowe CeramicSpeed LongLife Corrotec to komponenty zaprojektowane z myślą o warunkach panujących w przemyśle spożywczym. Składają się z pierścieni wykonanych ze stali nierdzewnej oraz kulek ceramicznych. W niniejszych łożyskach producent wykorzystuje środek smarny dopuszczony do stosowania w branży spożywczej. Łożyska kulkowe LongLife Corrotec są zatwierdzone przez FDA.

 

Redukcja o 60%

Po przejściu na łożyska CeramicSpeed nasi klienci odczuwają aż 60% lub wyższy spadek kosztów konserwacyjnych związanych z łożyskami.

Jeśli chodzi o branżę spożywczą, oferujemy dwa rodzaje komponentów tocznych:

Corrotec FDA — gama ta obejmuje łożyska kulkowe z ceramicznymi elementami tocznymi oraz ze smarami, które są dopuszczone do stosowania w przemyśle spożywczym. Tego rodzaju produkty doskonale sprawdzą się tam, gdzie wymagane jest stałe smarowanie w trakcie pracy w maszynach wykorzystywanych przez branżę spożywczą. Dostarcza się je ze środkiem smarnym, który został zatwierdzony przez FDA. Odpowiednio dobrany smar zapewnia wysoką trwałość przez cały okres eksploatacji łożyska. Jako alternatywę można zamontować łożyska uszczelnione.

Corrotec FDA+ — w serii tej znajdziesz łożyska hybrydowe, które są dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z produktami spożywczymi. Komponenty w tym wykonaniu produkuje się w całości z elementów zatwierdzonych przez FDA.

Pełny katalog łożysk, które przeznaczone są do pracy w maszynach wykorzystywanych przez branżę spożywczą, znajdziesz tutaj:

https://lozyska-ceramiczne.pl/wp-content/uploads/2018/11/longlife-corrotec.pdf

 

Twoje korzyści wynikające z montażu łożysk hybrydowych

  • od 4 do 8 razy dłuższa żywotność,
  • montaż bezpiecznych dla żywności łożysk zatwierdzonych przez FDA i WE 1935,
  • brak korozji,
  • kilkukrotnie niższe koszty operacyjne,
  • bardzo szybki zwrot z inwestycji.

 

 

Gwarancja braku ryzyka

Gwarantujemy, że inwestycja w łożyska hybrydowe szybko się zwróci. Jeśli dodatkowe koszty łożysk hybrydowych nie zostaną zwrócone w okresie rzeczywistej żywotności łożysk, dostarczymy bezpłatnie nowe łożyska. Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak skorzystać z gwarancji.

CeramicSpeed SLT

CeramicSpeed SLT to nasycona olejem smarującym matryca polimerowa.
Matryca zabezpiecza olej bezpośrednio na powierzchniach funkcjonalnych łożyska nawet w bardzo trudnych warunkach, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się do łożyska wilgoci i ciał obcych.

Zastosowania: środowiska z zanieczyszczeniem cząstek stałych, w wilgotnym otoczeniu — nawet pod wpływem wody rozpryskowej, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i innych miejscach, w których nie można stosować smarów płynnych.

CeramicSpeed Polska