Wysoka jakość łożysk ceramicznych

Wysoka jakość łożysk ceramicznych

Wysoka jakość łożysk ceramicznych

Łożyska ceramiczne wytrzymalsze od 4 do 8 razy niż tradycyjne wykonania? Brzmi kusząco, ale z czego tak naprawdę to wynika?

  1. Analiza zużycia łożysk ceramicznych
  2. Wysoka prędkość obrotowa
  3. Dystrybutorzy marki Ceramic Speed

Zanim zdecydujesz się na zakup łożysk CeramicSpeed zachęcamy do zapoznania się z niniejszym wpisem, dzięki czemu będziesz mógł podjąć swoją decyzję w oparciu o konkretne dane.

Analiza zużycia łożysk ceramicznych

Statystyki mówiące o tym, że łożysko ceramiczne jest do 8 razy wytrzymalsze niż łożysko standardowe nie wzięły się z niczego. Firma CeramicSpeed zleciła szczegółową analizę aż 1000 łożysk, a otrzymane wyniki przełożyły się na następujące wnioski. W ponad 99% przypadków łożyska ceramiczne (chociaż w tym przypadku odpowiedniejszym określeniem byłyby łożyska hybrydowe) wytrzymują 4 lub więcej razy dłużej niż łożyska standardowe. Jakby tego było mało, w ponad 50% przeanalizowanych łożysk trwałość eksploatacyjna przekraczała 8 razy, a w niektórych przypadkach wynosiła nawet 20 razy tyle, ile podziałałoby zwykłe łożysko!

Dodatkowo w około 30% łożysk ceramicznych okazało się, że jeden komplet łożysk spokojnie posłuży przez cały okres eksploatacji maszyny. Tym samym klient może sporo zaoszczędzić zarówno na kosztach serwisowania maszyny jak i związanych z nimi przestojach w pracy.

Wysoka prędkość obrotowa

Kulki, które znajdują się w łożyskach hybrydowych duńskiej firmy Ceramic Speed powstają ze specjalnej mieszanki, która składa się z azotku krzemu. Dzięki temu są o 58% lżejsze niż kulki stalowe, które znajdują się w łożyskach innych producentów. Tym samym niższy ciężar pozwala wydłużyć okres eksploatacji łożyska oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na energię, która jest niezbędna do pracy całej maszyny.

Mniejsza waga kulek łożyskowych montowanych w modelach hybrydowych to również zmniejszenie obciążenia odśrodkowego bieżni łożyskowej. Tym samym łożysko może pracować przy dużo wyższych prędkościach obrotowych. Według przeprowadzonych prób, może ona sięgać nawet 50% więcej niż przy podobnych łożyskach stalowych. Nic więc dziwnego, że klienci ceniący sobie wysoką jakość i komfort pracy coraz częściej wybierają łożyska ceramiczne do wszelkiego rodzaju obrabiarek oraz elektrowrzecion.

Dystrybutorzy marki Ceramic Speed

Przy okazji zachęcamy do kontaktu firmy zainteresowane sprzedażą duńskich łożysk produkcji CeramicSpeed. Jako wyłączny partner firmy na terenie Polski zapewniamy najlepsze warunki współpracy i to niezależnie od wartości zamówień. Do samodzielnego przetestowania łożysk ceramicznych zachęcamy również klientów, gdyż z naszych obserwacji wynika, że w 9/10 przypadków taka inwestycja spełnia wszystkie oczekiwania klienta.

CeramicSpeed Polska