Łożyska hybrydowe – najlepsze rozwiązanie

Łożyska hybrydowe - najlepsze rozwiązanie

Łożyska hybrydowe - najlepsze rozwiązanie

Jak ustrzec się przed prądami błądzącymi? Jakie wybrać łożysko, by wyeliminować nieplanowane przestoje? Które rozwiązanie będzie najlepsze do pracy w ekstremalnych warunkach?

  1. Łożyska hybrydowe
  2. Zalety azotku krzemu
  3. Producenci łożysk ceramicznych

Poprawnie dobrane łożysko jest efektywne, wydajne i zapewnia stabilną pracę maszyny. Nie warto oszczędzać na tym komponencie, ponieważ tańsze elementy charakteryzują się krótszym okresem żywotności, a częsta zmiana łożyska generuje duże koszty eksploatacyjne i wymaga przestojów, na których Twoja firma dużo traci. Dlatego koniecznie zapoznać się z nowym rozwiązaniem, jakim są łożyska hybrydowe.

Łożyska hybrydowe

Do specjalnych aplikacji i trudnych warunków najlepiej przystosowane są łożyska hybrydowe, co potwierdzają raporty złożone przez popularne firmy przemysłowe, które łożyska tego rodzaju już przetestowały. Wyeliminować problemy z łożyskami możesz również i Ty. Wystarczy wymienić stare modele na rodzaj hybrydowy, składający się z pierścieni stalowych oraz ceramicznych kulek. W przypadku oferowanego naszego produkty, elementy toczne zostały wykonane z niezawodnego azotku krzemu, który doskonale izoluje prądy błądzące. Jeśli masz problemy z erozją elektryczną, nasze rozwiązanie na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Zalety azotku krzemu

Zastosowanie azotku krzemu daje łożysku lepsze właściwości. Przede wszystkim zwiększa się trwałość oraz wytrzymałość maszyn produkcyjnych. Sama żywotność linii produkcyjnej jest dłuższa niż w przypadku modeli konwencjonalnych. Redukowane jest również zużycie energii. To wszystko łączy się ze zminimalizowaniem ryzyka występowania nieplanowanych przestojów i tym samym dużych oszczędności, jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne. Łożyska hybrydowe nie są najtańszą inwestycją, ale bardzo szybko się zwracają. Zaoszczędzone pieniądze natomiast możemy włożyć w rozwój firmy.

Kulki ceramiczne są lżejsze od stalowych, ale i twardsze. Korzystnie wpływa to na zmniejszenie tarcia i łatwe osiąganie wysokich potencjalnych prędkości.

Producenci łożysk ceramicznych

Na rynku pojawia się coraz więcej producentów. Do najpopularniejszych należą łożyska ceramiczne NSK i CeramicSpeed. Dostępne są również łożyska hybrydowe SKF czy marki FAG. Wybór nie jest łatwy, ale warto postawić na duńską firmę. Mamy wieloletnie doświadczenie i bogaty asortyment z idealnie dopasowanymi do konkretnej aplikacji łożyskami. Dodatkowo CeramicSpeed wykonuje łożyska na zamówienie, biorąc pod uwagę wymagania klienta.

Jeśli masz pytania, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś!

CeramicSpeed Polska