Łożyska hybrydowe dla motocykli

Łożyska hybrydowe dla motocykli

Łożyska hybrydowe dla motocykli​

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy łożyska hybrydowe sprawdzą się – poza rowerem – również w motocyklach, odpowiadamy, że tak! Sprawdź korzyści, jakie zapewniają łożyska ceramiczne w jednośladach.

  1. Łożyska dla motocykli
  2. Technologia łożysk hybrydowych
  3. Korzyści stosowania łożysk ceramicznych

Łożyska hybrydowe CeramicSpeed zostały stworzone z myślą o usprawnieniu rowerów. Jednakże widząc korzyści, jakie dają, postanowiono poszerzyć ich funkcjonalność i przenieść produkty również do innych segmentów. Oprócz branży przemysłowej, łożyska hybrydowe doskonale sprawdzają się w motocyklach. Jeśli zależy Ci na płynnej i przyjemnej pracy oraz dłuższej żywotności komponentów, które jesteś zmuszony często wymieniać, rozwiązanie duńskiej marki jest najlepszą alternatywą dla Ciebie.

Łożyska dla motocykli

Bez względu na to, czy interesujesz się żużlem, wyścigami motocyklowymi, motocrossem czy jazdą rekreacyjną lub po mieście – łożyska hybrydowe sprawdzą się w każdym przypadku, a już szczególnie przy najtrudniejszych warunkach! Wysoką jakość, niezawodność i bezawaryjność udało się uzyskać dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, jakim są elementy toczne wyprodukowane z azotku krzemu. Tak skonstruowane łożysko gwarantuje płynną, bardziej wydajną i zdecydowanie szybszą jazdę. Dlaczego? Dzięki innowacyjnej technologii!

Technologia łożysk hybrydowych

To, co różni łożyska hybrydowe od modeli konwencjonalnych, to materiał wykorzystany do produkcji elementów tocznych. W – kolokwialnie mówiąc – hybrydach mamy kulki wykonane z azotku krzemu, w komponentach stalowych – wykonane ze stali. Ceramiczne elementy toczne są lżejsze, ale jednocześnie gładsze i twardsze. Ta ostatnia cecha sprawia, że w przypadku przeniknięcia na przykład piasku do wnętrza łożyska, zanieczyszczenie może być przez kulki rozgnieciony. Ale doskonała odporność na zbrudzenia to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Dzięki ceramicznym kulkom łożysko ma wysoką zdolność izolacyjną przed prądami błądzącymi, może pracować w ekstremalnych temperaturach, ponieważ ma niski czynnik rozszerzalności cieplnej, a także osiągać znacznie wyższe prędkości obrotowe.

Korzyści stosowania łożysk ceramicznych

Powracając do tematu korzyści, jakie płyną ze stosowania łożysk hybrydowych w motocyklach, możemy wyszczególnić zalety na poszczególnych przykładach.

Żużel

W motorach wykorzystywanych w żużlu łożyska hybrydowe gwarantują maksymalną wydajność jednośladu. Znacząco poprawiają osiągi oraz same wrażenia prowadzącego pojazd. Jazda jest bardziej płynna i komfortowa. Ceramiczne kulki doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami, miażdżąc każdą cząsteczkę i tym samym zapobiegając przedwczesnemu uszkodzeniu się łożyska. Modele hybrydowe podwajają również żywotność oraz wydajność sprzęgła, które z ceramicznym komponentem znacznie lepiej radzą sobie w trudnych warunkach.

Motocross

Trudne warunki, jakie panują przy wyścigach motocyklowych, mają negatywny wpływ na komponenty jednośladów. Łożyska hybrydowe zamontowane w silniku gwarantują dłuższą żywotność oraz większą moc. Azotek krzemu, z którego wyprodukowano elementy toczne, to materiał nieprzewodzący prądu. Dzięki temu łożysko ma wysoką zdolność izolacyjną i nie ulega erozji elektrycznej, co jest częstą przyczyną awarii tego komponentu, pracującego na przykład w silnikach elektrycznych. Oprócz większej mocy silnika motor z łożyskiem hybrydowym zyskał również we właściwościach jezdnych silnika.

Inne motocykle

Pisząc inne motocykle mamy na myśli jednoślady wykorzystywane do ścigania się na asfaltowym torze – tak zwany Superbike. Montując łożyska hybrydowe w skrzyniach biegów i w kołach, kierowca zyskuje większą prędkość maksymalną i lepsze przyspieszenie, które jest ważne szczególnie między zakrętami. To istotne, szczególnie że w tego rodzaju wyścigach liczy się każda sekunda.

CeramicSpeed Polska