Łożyska CeramicSpeed w kosmosie

Łożyska CeramicSpeed w kosmosie

Łożyska CeramicSpeed w kosmosie

Łożyska CeramicSpeed w kosmosie! Duńska marka niedawno zakończyła współpracę z producentem satelitów GomSpace.

  1. GomSpace – producent satelitów
  2. Łożyska CeramicSpeed w satelitach

Niezmiernie miło nam poinformować, że łożyska hybrydowe CeramicSpeed zostały zatwierdzone przez odpowiednie organy i dopuszczone do wykorzystywania w kosmicznej technologii. Produkty duńskiej marki zostały wyróżnione przez producenta satelitów Nano GomSpace.

GomSpace – producent satelitów

GomSpace to firma, która pojawiła się na rynku w 2007 roku w Danii. Ma kilka oddziałów w innych państwach, między innymi w Szwecji, Luksemburgu, Singapurze i Ameryce Północnej. Zajmuje się wprowadzaniem systemów i usług na globalny kosmiczny rynek. Projektują i produkują między innymi nanosatelity, ale także inne komponenty i odpowiednie platformy. Obsługują firmy w ponad 50 krajach, będąc również ważnym partnerem European Sapce Agency (ESA).

Nanosatelity są świetnym rozwiązaniem w przypadku telekomunikacji, jak i do monitorowania klęsk żywiołowych. Dlatego są budowane z odpowiednich komponentów, pozwalających na ich długą, bezawaryjną pracę.

W kosmosie panują specyficzne i trudne warunki, dlatego nie tylko przy nanosatelitach trzeba wykorzystywać optymalne rozwiązania. Po szeregu badań okazało się, że do grupy odpowiednich komponentów, nadających się do wykorzystania w kosmicznych warunkach, należą także łożyska hybrydowe CeramicSpeed.

Łożyska CeramicSpeed w satelitach

Łożyska w przestrzeni kosmicznej muszą odznaczać się odpowiednimi właściwościami, by pracowały długo i skutecznie. Komponenty narażone są nie tylko na wahania temperatury, ale i próżnię czy gwałtowne siły podczas wystrzelenia rakiety w kosmos. Dlatego łożyska hybrydowe CeramicSpeed zostały poddane rygorystycznym testom, by sprawdzić między innymi, czy okres ich żywotności znacząco się skróci przy takowych warunkach.

Łożyska hybrydowe CeramicSpeed doskonale radzą sobie w środowisku, w którym występują znaczące wahania temperatury. A to dzięki ceramicznym kulkom wyprodukowanym z azotku krzemu (Si3N4), które odznaczają się bardzo niskim współczynnikiem rozszerzalności cieplnej – zdecydowanie niższym niż kulki stalowe.

Około trzech lat zajęło marce na dostarczenie kompletnych komponentów, które sprostają wyzwaniom stawianym przez technologię lotniczą. Przez ten czas były poddawane testom zgodnych z wymaganiami Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). I dziś CeramicSpeed może z dumą zaprezentować łożyska hybrydowe, które są najlepszym rozwiązaniem dla branży kosmicznej, gwarantując nie tylko efektywność, ale i zapewniając długą żywotność.

CeramicSpeed Polska