Konkurs na Produkt Roku 2019

Konkurs na Produkt Roku 2019

Łożyska hybrydowe produkt roku

Każdego roku magazyn Inżynieria & Utrzymanie Ruchu organizuje konkurs na najlepszy produkt roku. Mamy zaszczyt poinformować, że w konkursie udział biorą łożyska hybrydowe CeramicSpeed z serii Longlife!

  1. Łożyska hybrydowe CeramicSpeed
  2. Inwestycja w łożyska warta zachodu
  3. Konkurs na najlepszy produkt roku

Łożyska hybrydowe to niewątpliwie innowacyjne produkty, stworzone z myślą o ekstremalnym środowisku pracy. Ze względu na parametry, znacznie lepiej radzą sobie w trudnym i korozyjnym otoczeniu, niż standardowe alternatywy.

Łożyska hybrydowe CeramicSpeed

W konstrukcji łożysko hybrydowe nie różni się właściwie niczym, jeśli zestawić go z łożyskiem tocznym. Hybrydowe mają dwa pierścienie – zewnętrzny i wewnętrzny, koszyk oraz elementy toczne w postaci kulek. Mając te informacje, mogłoby się wydawać, że są to po prostu łożyska kulkowe i nic poza tym. Ale ich siła tkwi w materiale, jaki wykorzystano w produkcji tych właśnie kulek. A mianowicie elementy toczne wyprodukowane zostały z azotku krzemu (Si3N4), który jako tworzywo ceramiczne ma wiele zalet, pozwalających na wykorzystywanie komponentu w ekstremalnych warunkach. Ceramiczne kulki są odporne na wiele negatywnych czynników, w tym wysokie temperatury, różnego rodzaju zabrudzenia, pyłki i kurze, a dodatkowo stanowią świetną izolację prądów błądzących. Łożysko wyposażone w tego rodzaju elementy toczne jest więc najlepszym rozwiązaniem dla sprzętów elektrycznych, gdzie często występują erozje elektryczne.

Właściwości łożysk ceramicznych CeramicSpeed sprawiają, że nadają się one przede wszystkim do pracy w branży spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, a także przy sprzęcie elektrycznym i przy obróbce materiałów. Są to gałęzie przemysłowe najbardziej wymagające i najtrudniejsze, jeśli chodzi o środowisko pracy. Standardowe łożyska, nawet najlepiej dobrane, nie gwarantują tak długiego okresu żywotności, jak modele hybrydowe. Fakt ten jest poparty statystykami firm, które już łożyska CeramicSpeed zamontowały w swoich maszynach i urządzeniach.

Inwestycja w łożyska warta zachodu

Łożyska hybrydowe nie należą do najtańszego rozwiązania, jeśli chodzi o modele toczne. Ale w ekstremalnych warunkach są najbardziej efektywne i długotrwałe. Zastosowanie innowacyjnej technologii wydłużyło żywotność łożysk tocznych, pracujących w trudnych warunkach, od 4 do 8 razy. Produkty CeramicSpeed należy wymieniać minimum po roku, chociaż według statystyk firmy planują przestoje tego rodzaju nawet i po dwóch-trzech latach użytkowania łożyska, co korzystnie wpływa na koszty eksploatacyjne, a sama inwestycja w komponent szybko się zwraca.

Konkurs na najlepszy produkt roku

Dużym atutem konkursu Produkt roku 2019 jest obecność eksperckiego jury. Oprócz tego klienci oceniają produkty biorące w nim udział. Pod uwagę brana jest nie tylko innowacyjność, ale także określenie przydatności na każdej płaszczyźnie, również ekonomicznej. Sam proces wzięcia udziału w konkursie nie jest prosty, ponieważ składa się z kilku etapów. Po zgłoszeniu produkt oceniany jest przez wspomniane jury, a dopiero później głosują czytelnicy. Idea konkursu jest świetna, ponieważ promowane są innowacyjne rozwiązania, zasługujące na uwagę klientów, które ze względu na rozbudowany rynek, mogą łatwo zniknąć w jego czeluściach.

CeramicSpeed Polska